Eestis tegutseb mitmeid hasartmängu ettevõtteid, mille teenused hõlmavad nii kasiinomänge, spordiennustusi kui ka loterii mänge. Mõned näited Eesti hasartmängu firmadest on:

  1. Olympic Entertainment Group – Eesti juhtiv kasiinooperaator, kes omab kasiinosid üle kogu Baltikumi ja kaugemalgi.
  2. Betsafe – rahvusvaheline spordiennustus- ja kasiinomängude ettevõte, mis tegutseb ka Eestis.
  3. Triogames OÜ – Eesti hasartmänguettevõte, mis pakub kasiinomänge ja muid hasartmänguteenuseid.
  4. Coolbet – spordiennustuse firma, mis pakub oma teenuseid Eestis ja teistes riikides.
  5. Eesti Loto – Eesti riiklik loterii firma, mis korraldab loterii mänge nagu Viking Lotto, Bingo Loto ja Eurojackpot.

Lisaks nendele ettevõtetele on Eestis ka mitmeid teisi hasartmängu ettevõtteid. On oluline meeles pidada, et hasartmängud võivad olla sõltuvust tekitavad ning mängimisele tuleb läheneda vastutustundlikult.

Kasiino ja sport Eestis

Kasiino ja sport Eestis

Tänapäeval tegutsevad Eestis Unibet, Betsafe ja teisigi rahvusvahelise haardega mängu operaatoreid. Neil on võimalusi ja vahendeid sporti ja kultuuri heldelt toetada. Ja miks ka mitte?

Kihlveokontorite ja spordi tihedatest sidemetest pole võib olla palju räägitud. Kes on jälginud Inglise jalgpalli, siis ka seal on kihlveokontori nimed meeskondade särkidel ja mujal nähtaval kohal. Mida aeg edasi, seda tihedamaks koostöö muutub.

Statistiliselt on spordi peale panustajate lemmikud just jalgpall, poks ja spordialad, kus on emotsiooni, verd ja higi. Eestis on populaarne ka ralli, korvpall, tennis.

Kasiino ja sport Eestis

Hasartmängu reklaam


Viimasel ajal on meedias kõmu tekitanud uudised sellest, et sportlased ja spordimeeskonnad eksponeerivad hea meelega oma riietel ja isegi meeskonna nimedes spordipanustamise portaalide ja kasiinode nime, on mõnes mõttes midagi uut.

Kui asja natuke rohkem süveneda, siis netikasiinode populaarsus hakkas kiiresti kasvama 2010. aastast. Varem oli ainult mõni üksik veebikasiino platvorm ja neil ei pruukinud üldse ametlikku tegevusluba olla. Ka firmade käibed polnud siis veel suuremad kui ehk mõned kümned tuhanded.

Sponsorlus ja spordi rahastamine

Selleks, et konkreetne ala areneks ja kasvaks on vaja aga raha. Vaatame alustuseks, kuidas Eestis üldse sporti rahastatakse:

Eesti spordi toetajad on organisatsioonid, ettevõtted ja eraisikud, kes toetavad erinevaid spordialasid Eestis. Mõned näited Eesti spordi toetajatest on:

  1. Eesti Olümpiakomitee – Eesti spordi katusorganisatsioon, mis vastutab olümpiasportlaste ettevalmistamise ja esindamise eest.
  2. Eesti Kultuurkapital – Eesti riigi poolt loodud organisatsioon, mis toetab erinevaid kultuuri- ja spordialasid.
  3. Ettevõtted nagu SEB, Swedbank, Coop, Telia, Nike jt, kes sponsorluste kaudu toetavad erinevaid spordiüritusi ja sportlasi.
  4. Eraisikud, kes annetavad spordiorganisatsioonidele ja sportlastele, et aidata neil oma unistusi ellu viia.

Lisaks on palju teisi organisatsioone ja inimesi, kes toetavad Eesti spordi arengut ja edendamist.

Võib tekkida küsimus, et miks riskida võimaliku mainekahjuga ning küsida raha hasartmängufirmadelt. Tõsiasi on see, et Eesti pole mingi teab mis jõukas riik ning just jalgpallis liiguvad suured rahad sponsorlepingute näol.

Koostöö spordiportaali või kasiinoga avab võimaluse saada finantseeringut ning hasartmängu ettevõtetele annab see võimaluse rohkem pildile saada, sest Eestis võib kasiinode reklaami teha ainult piiratud mahus.