Harjumaal Keila lähistel toimus laupäeval Eesti ja kogu Baltikumi ainus täispikk triatlon. Triathlon Estonia nime kandval üritusel võitis 3,8 km ujumisest, 180 km rattasõidust ja 42 km jooksust koosneva raudmehe distantsi Rainer Kuhi, kelle võiduajaks märgiti 9:07:23.

Kaheteistkümnendat aastat järjest toimunud Triathlon Estonia hiilgas taas osavõtjate rekordarvuga. Kokku oli täispikal distantsil rajal 78 sportlast, kellest märkimisväärne hulk oli saabunud naaberriikidest Lätist, Soomest ja Venemaalt. Lisaks startis 80 osalejat poolpikal distantsil ning veel rohkelt triatlonisõpru päeva peale korraldatud olümpia- ja sprindidistantsil.
Suurfavoriidina läks rajale Saaremaa mees Villu Vakra, kel Triathlon Estonialt ette näidata kaks võitu, neist mõlemad ajaga alla üheksa tunni. Vakra alustaski võistlust teravalt. Pärast 3,8 km ujumist väljus ta veest kolmandana, tagapool üksnes norralasest Jesper Madsenist ning ajaga 0:54:29 ujumise võitnud Marko Albertist. Nii Albert kui ka võistkonna koosseisus startinud Kirill Kotšegarov läbisid Hawaii Ironmani ettevalmistust silmas pidades siiski vaid kaks esimest osaala – jooksurajale minemist seekord treeningplaan kummalgi ette ei näinud.
Tallinn-Pärnu maanteel kulgenud 180 km rattarajal võttis juhtojad kiiresti enda kätte Vakra. Möödunud norralasest Madsenist, suurendas ta järgnevate ees edumaad enam kui kümnele minutile. Esimesena teise vahetusalasse jõudnud Vakrale järgnesid pärast väikest ootamist Rainer Kuhi ja Andre Mägi, esimese välisriigi võistlejana saabus kolmiku kannul Madsen.
Võistluse kulgu muutvad sündmused toimusidki sedapuhku teises vahetusalas, kus üllatuslikult astusid raja kõrvale nii liidrikohta hoidnud Vakra kui kolmandal positsioonil liikunud Mägi. Kahe peamise konkurendi katkestamine tegi tööpäeva viimase kolmandiku oluliselt lihtsamaks Kuhile. Hiiumaa mees läbis maratonijooksu ajaga 3:27:43 ning ületas esimese raudmehena ka finišijoone.
Kuhi võiduaeg oli 9:07:23 – täpselt minuti ja 2 sekundi jagu nobedam aastatagusest korrast, mil ta sama võistluse Vakra järel teisena lõpetas. Võitja järel jõudis teisena finišisse tunamullu parimana lõpetanud Toomas Lelov (9:43:21), kolmandana finišeeris Jorma Härmsalu (9:45:30).
Raudsete naiste arvestuses võitis ainsa eestlasena osalenud Kadri Possul, kelle lõppaeg 10:45:46 tähistab ühtlasi tema isiklikku rekordit. Kokku oli täispikal distantsil stardis 12 naist, kellest koguni kümme olid soomlannad. Triathlon Estonia raames toimunud poolpikal triatlonil maitsesid võidurõõmu lätlane Janis Melbardis (4:12:15) ja venelanna Alina Antonova (5:21:25).
Vaatama Eestisse jõudvale IRONMAN sarja täispikale triatlonile toimub Triathlon Estonia ühes raudmehe distantsiga peakorraldaja Urmas Paejärve kinnitusel ka järgmisel aastal. Triathlon Estonia eeliseks saab kahtlemata olema märkimisväärselt taskukohasem osalustasu, aga ka tuttav võistlusrada ning enam kui kümne aastaga väljakujunenud traditsioonid.